5 lutego 2016

[W saszetkach]: Fit & Slim - herbaciana mieszanka na odchudzanie od Westminster


Było o oczyszczaniu, to teraz o odchudzaniu. Kolejny krok do szczupłej sylwetki, a przynajmniej utraty nadprogramowych kilogramów. Bez ćwiczeń i zmiany nawyków żywieniowych picie naparów wiele nie pomoże, a jeśli mieszanka jest źle dobrana to może nawet zaszkodzić. Na szczęście są napary odchudzające, które może pić prawie każdy. Jedną z takich kompozycji jest Fit & Slim od Westminster.

Głównym składnikiem jest Pu-Erh (40%) znany z rozbijania tłuszczu i ułatwiania trawienia. Z własnych doświadczeń z tą herbatą mogę powiedzieć, że bardzo pomaga w trawieniu ciężkostrawnych i obfitych posiłków. Nie raz ratowałam się nim po uroczystym obiedzie i zawsze działał niezawodnie. Poza tym mamy też herbatę zieloną - dodaje energii, poprawia przemianę materii i też dobrze wpływa na układ trawienny. Jedynym ziołem jest tu anyż, może nie przez wszystkich lubiany, ale działa podobnie jak koper włoski, czyli wiatropędnie i łagodząco na przeciążony układ trawienny. W składzie mamy sporo owoców: jabłko (dużo błonnika, zaspokaja pragnienie), skórki cytryny i pomarańczy (zawierają goryczki, które pobudzają wydzielanie soków trawiennych). Producent dodał też naturalne aromaty dla wzbogacenia całości. Zanim poleciłam tą mieszankę mojemu bratu, gdy chciał się odchudzać kilka lat temu, to sama ją stosowałam, jako remedium na problemy trawienne.

Herbata powinna działać, ale też i smakować. Napar jest ciemny, typowy dla Pu-Erha. W zapachu czuć przede wszystkim owoce cytrusowe i lekką słodycz anyżu. W smaku jest dość podobnie, ale dochodzą do tego smaki Pu-Erha. Całość komponuje się całkiem dobrze i dla tych, których odrzucają mieszanki czysto ziołowe lub sam Pu-Erh może być całkiem fajną alternatywą.


Kto nie powinien sięgać po taką mieszankę? Przede wszystkim osoby, którym lekarz zalecił dietę białkowo-tłuszczową lub takie, które źle się czują na diecie ograniczającej te składniki. Pu-Erh ma silne działanie rozbijanie tłuszczu i przyspieszające jego trawienie, więc w takich szczególnych przypadkach picie naparu może skończyć się bólami brzucha, nudnościami i wymiotami. Powinny też uważać osoby uczulone na cytrusy. Wypicie naparu ze skórek cytrusów to nie to samo, co zjedzenie owoców, ale organizm nawet na taką formę może źle zareagować.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz