25 maja 2015

Rooibos z czarnym bzem - Bomba witaminowa od Herbit.plWiem, że nie każdy przepada za rooibosem. Pachnie słodko, praktycznie nie ma smaku, ale za to dobrze sprawdza się w mieszankach. Dzisiaj pokażę wam połączenie z owocem czarnego bzu. Będzie smacznie i zdrowo.


Zanim o smakach i zapachach to jeszcze słowo o składnikach. Mamy tu: klasyczny czerwony Rooibos, wysuszone małe owoce czarnego bzu, pomarańczowo-czerwone kwiaty krokosza barwierskiego i kawałki suchej skorki pomarańczy. Podejrzewam, że jest też dodany aromat owocowy, bo mieszanka pachnie nieco pomarańczowo i owocowo, a nie czuję tu za wiele rooibosa.

Mieszanka w sam raz na wiosenny wieczór. Rooibos rozluźni, uspokoi i jeszcze do tego dostarczy trochę żelaza do organizmu. Zaś czarny bez pomoże w walce z atakującymi bakcylami. Pewnie czytaliście albo przynajmniej słyszeliście, że sok z czarnego bzu czyni cuda. No tak, składniki zawarte w owocach i kwiatach zawierają substancje wspierające odporność, ale żeby działały odpowiednio, to warto przyjmować je regularnie. Tak, nie za dużo nie za mało, po prostu z rozsądkiem.

Wybaczcie, że zdjęcie prześwietlone,
ale inaczej nie umiałam tego pokazać.

Podstawą mieszanki jest rooibos, czyli czerwonokrzew afrykański. Do tego mamy jeszcze owoce i kwiat, które dobrze parzą się w wysokich temperaturach przez dłuższy czas. Parzyć będę świeżo zagotowanym wrzątkiem przez około 5 minut. To powinno wystarczyć zarówno dla rooibosa, jak i dla owoców czarnego bzu.

Napar ma mocny, czerwony kolor, taki jak Rooibos mieć powinien. W zapachu nadal brakuje mi rooibosa. Czuję owoce, przypomina mi to sok wieloowocowy, ale taki bardziej orzeźwiający. Zaś w smaku jest pewna słodycz. Może to rooibos przebił się przez dodatki. Są też orzeźwiające owoce. Myślę, że osoby, które marudzą na bardzo słodkiego rooibosa bez dodatków bardziej przekona taka mieszanka.

Muszę przyznać, że mi to smakuje. Zwykle Rooibos jest słodki, a ten dla odmiany bardziej kwaskowaty i orzeźwiający. Myślę, że w upalne dni też będę go pić, ale raczej parzonego na zimno.

Mieszankę Rooibos Bomba Witaminowa można kupić w sklepie internetowym Herbit.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz